Your bag is empty
You must be at least 21 years old to use our website
We’ll automatically apply offers you qualify for to your order when you checkout
From 1 g — add more and pay less per gram.
| WEIGHT | PRICE | |
|---|---|---|
1 g | $5.00 | ($5.00/g) |
3.5 g(⅛ oz) | $10.00 | ($2.86/g) |
7 g(¼ oz) | $20.00 | ($2.86/g) |
14 g(½ oz) | $38.00 | ($2.71/g) |
28 g(1 oz) | $64.00 | ($2.29/g) |
56 g(2 oz) | $128.00 | ($2.29/g) |
Available at:
2625 Hilton Road, Ferndale, MI 48220
12604 East Jefferson Avenue, Detroit, MI 48215
Common Citizen Flower is grown in our state-of-the-art hybrid greenhouse under the Michigan sun.
Categorized into four Common States, consumers can find the perfect flower for any moment and every experience.
Dante's Inferno is a balanced hybrid that ignites the senses with its creamy blueberry and sweet berry flavors. Its uplifting yet relaxing effects make it perfect for staying focused while enjoying a blissful calm. With a fruity aroma reminiscent of fresh strawberries, this strain is a fiery treat for the mind and body.
---
Common State: Sweet Relief
Feelings: Focus, Happy, Relaxed
Aroma: Berry, Fruity, Strawberry
---
Species: Hybrid
Lineage: Oreoz x Devil Driver
May relieve: Depression, Fatigue, Insomnia
Flavor: Berry, Blueberry, Creamy
---
Sweet Relief
In Sweet Relief you’ll discover an all-natural alternative that soothes everyday aches and pains. Take it when you wake up to chase away everything from a throbbing head to a sore back, so you can relax completely and make the most of your day.
| Strain Type | hybrid |
|---|---|
| Strain | HYBRID |