Your bag is empty
You must be at least 21 years old to use our website
We’ll automatically apply offers you qualify for to your order when you checkout
From 1 g — add more and pay less per gram.
| WEIGHT | PRICE | |
|---|---|---|
1 g | $6.00 | ($6.00/g) |
3.5 g(⅛ oz) | $15.00 | ($4.29/g) |
7 g(¼ oz) | $28.00 | ($4.00/g) |
14 g(½ oz) | $52.00 | ($3.71/g) |
28 g(1 oz) | $94.00 | ($3.36/g) |
56 g(2 oz) | $188.00 | ($3.36/g) |
70 g(2½ oz) | $240.00 | ($3.43/g) |
Available at:
6285 South Martin Luther King Jr Boulevard, Lansing, MI 48911
453 S Broadway St, Lake Orion, MI 48362
Common Citizen Flower is grown in our state-of-the-art hybrid greenhouse under the Michigan sun.
Categorized into four Common States, consumers can find the perfect flower for any moment and every experience.
Purple Pop is a flavorful hybrid that delivers a sweet burst of vanilla and gas with refreshing hints of mint, apple, and lemon. Its smooth effects promote deep relaxation with a subtly uplifting edge. Perfect for unwinding or setting the mood.
---
Common State: Sweet Relief
Feelings: Relaxed, Aroused
Aroma: Sweet, Vanilla, Gas
---
Species: Hybrid
Lineage: LA Pop Rockz x Purple Push Pop
May relieve: Depression, Anxiety, Stress
Flavor: Mint, Apple, Lemon
---
Sweet Relief
In Sweet Relief you’ll discover an all-natural alternative that soothes everyday aches and pains. Take it when you wake up to chase away everything from a throbbing head to a sore back, so you can relax completely and make the most of your day.
| Strain Type | hybrid |
|---|---|
| Strain | HYBRID |