You must be at least 21 years old to use our website

By using our website, you agree to view cannabis content, pricing, and promotional discounts and incentives
Pickup at Select store Open order type
  • G13 Bulk Trim by Common Citizen

G13 Bulk Trim

Sativa
$2.00/1 g

Buy more and save

Bronze

From 1 g — add more and pay less per gram.

WEIGHTPRICE
1 g
$2.00($2.00/g)
3.5 g(⅛ oz)
$5.00 $7.00($1.43/g)
7 g(¼ oz)
$10.00 $14.00($1.43/g)
14 g(½ oz)
$18.00 $28.00($1.29/g)
28 g(1 oz)
$35.00 $56.00($1.25/g)
56 g(2 oz)
$70.00 $112.00($1.25/g)
70 g(2½ oz)
$88.00 $140.00($1.26/g)
Choose a store...

Available at:

    Product description

    G13, a renowned sativa strain, cultivates a focused, energized, and carefree state of mind. Its effects are characterized by a cerebral uplift, ideal for maintaining focus and positivity. With flavor notes featuring pine, earthy, and woody undertones, G13 provides a sensory experience that complements its invigorating effects.
    ---
    Common State: Time to Shine
    Feelings: Focused, Energized, Carefree
    ---
    Species: Sativa
    Lineage: OG x Cheese
    May relieve: Stress, Pain, Anxiety
    Flavor: Pine, Earthy, Woody
    ---
    Time to Shine
    Elevate the every day from time-to- time with Time to Shine. Experience events and adventures that are richer, fuller, and more vibrant. Turn up the fun, tune in to deeper levels of connection, and explore new dimensions of familiar activities.

    Details

    Strain Typesativa
    StrainSATIVA

    Similar items

    Stay in the loop

    Sign up to receive the latest news and exclusive offers.

    By signing up you're agreeing to receive emails and text messages from LIV Cannabis Company.