You must be at least 21 years old to use our website

By using our website, you agree to view cannabis content, pricing, and promotional discounts and incentives
Pickup at Select store Open order type
  • Slapz Bulk Flower by Common Citizen

Slapz Bulk Flower

Indica
$6.00/1 g

Buy more and save

From 1 g — add more and pay less per gram.

WEIGHTPRICE
1 g
$6.00($6.00/g)
3.5 g(⅛ oz)
$15.00 $21.00($4.29/g)
7 g(¼ oz)
$28.00 $42.00($4.00/g)
14 g(½ oz)
$52.00 $84.00($3.71/g)
28 g(1 oz)
$94.00 $168.00($3.36/g)
56 g(2 oz)
$188.00 $336.00($3.36/g)
70 g(2½ oz)
$240.00 $420.00($3.43/g)
Choose a store...

Available at:

  • LIV Westland

    37655 Ford Road, Westland, MI 48185

Product description

Common Citizen Flower is grown in our state-of-the-art hybrid greenhouse under the Michigan sun.

Categorized into four Common States, consumers can find the perfect flower for any moment and every experience.

Slapz is an indica-dominant hybrid that delivers a bold burst of citrus, diesel, and sweet funk with every hit. Expect a euphoric, creative lift paired with an arousing body buzz that lingers. It’s a flavorful punch that hits just like the name implies.
---
Common State: Unplug
Feelings: Aroused, Creative, Euphoric
Aroma: Citrus, Diesel, Flowery
---
Species: Indica
Lineage: Runtz x Grease Monkey???????
May relieve: Anxiety, Depression, Headaches???????
Flavor: Citrus, Diesel, Sour, Sweet
---
Unplug
Before bed, after a stressful day, or anytime you’d like to take a mini vacation from life’s little annoyances, Unplug is ideal. Think of it as a temporary exit strategy, a time out in real time where you can chill out and re-emerge refreshed.

Details

Strain Typeindica
StrainINDICA

Similar items

Stay in the loop

Sign up to receive the latest news and exclusive offers.

By signing up you're agreeing to receive emails and text messages from LIV Cannabis Company.