You must be at least 21 years old to use our website

By using our website, you agree to view cannabis content, pricing, and promotional discounts and incentives
Pickup at Select store Open order type
  • Franklin Fields | Orange Candy Bulk Flower by Franklin Fields
  • Franklin Fields | Orange Candy Bulk Flower by Franklin Fields
  • Franklin Fields | Orange Candy Bulk Flower by Franklin Fields
  • Franklin Fields | Orange Candy Bulk Flower by Franklin Fields

Franklin Fields | Orange Candy Bulk Flower

Sativa
$6.00/1 g

Buy more and save

From 1 g — add more and pay less per gram.

WEIGHTPRICE
1 g
$6.00($6.00/g)
3.5 g(⅛ oz)
$15.00 $21.00($4.29/g)
7 g(¼ oz)
$28.00 $42.00($4.00/g)
14 g(½ oz)
$52.00 $84.00($3.71/g)
28 g(1 oz)
$94.00 $168.00($3.36/g)
56 g(2 oz)
$188.00 $336.00($3.36/g)
70 g(2½ oz)
$240.00 $420.00($3.43/g)
Choose a store...

Available at:

  • LIV Lake Orion

    453 S Broadway St, Lake Orion, MI 48362

  • LIV Grand Rapids

    3769 28th Street Southeast, Grand Rapids, MI 49512

Product description

Orange Candy, also known as “Narachup,” is a slightly sativa dominant hybrid strain (65% sativa/35% indica) created through crossing the delicious Tropimango X Naran J strains. As you pull apart each sticky little nugget, aromas of sour, citrusy oranges and spicy tropical mango are released, intensifying with a punch of earthy diesel as the nugs are burned away. The flavor is just as delicious, with a sweet citrusy diesel overtone accented by fresh tropical mangoes.

Details

Strain Typesativa
StrainSATIVA

Similar items

Stay in the loop

Sign up to receive the latest news and exclusive offers.

By signing up you're agreeing to receive emails and text messages from LIV Cannabis Company.