You must be at least 21 years old to use our website

By using our website, you agree to view cannabis content, pricing, and promotional discounts and incentives
Pickup at Select store Open order type
  • Freedom Green | Black Amber Bulk Flower by Freedom Green

Freedom Green | Black Amber Bulk Flower

Hybrid
$12.00/1 g

Buy more and save

From 1 g — add more and pay less per gram.

WEIGHTPRICE
1 g
$12.00($12.00/g)
3.5 g(⅛ oz)
$35.00 $42.00($10.00/g)
7 g(¼ oz)
$65.00 $84.00($9.29/g)
14 g(½ oz)
$115.00 $168.00($8.21/g)
28 g(1 oz)
$200.00 $336.00($7.14/g)
56 g(2 oz)
$400.00 $672.00($7.14/g)
Choose a store...

Available at:

  • LIV Ferndale

    2625 Hilton Road, Ferndale, MI 48220

Product description

Lineage: GMO x Oz Kush Bx2

Indica/Sativa: Indica Dominant

Effects: Calming, Relaxing, Sedated

GMO-dominant buds showcase stunning green and purple colors. It is ideal for those nights when you need a little extra help to get to sleep. The high has a light tingly onset that works its way through your entire body in warming waves. Lifting your spirits into a state of happiness that puts a smile on your face and subtly numbs the brain. Once it hits your mind it will quickly turn stoney, leaving you unfocused, fading in and out of consciousness. As your mind lifts, your body will begin to settle down into a place of deep calm and relaxation that can be a bit buzzy and tingly at times

Terpene Profile: Limonene, b-Caryophyllene, Linalool

Flavor and Aroma Profile: GMO, Fuel, Funk, Sweetness, Earthiness

Helps with: Chronic pain, Muscle spasms, Insomnia, Anxiety Nausea

Details

Strain Typehybrid
StrainHYBRID

Similar items

Stay in the loop

Sign up to receive the latest news and exclusive offers.

By signing up you're agreeing to receive emails and text messages from LIV Cannabis Company.